Чому газовий котел не гріє?

«Серцем» усієї системи опалення називають котел. Саме від його ефективної і безперебійної роботи залежить наскільки тепло буде в вашому домі. На жаль, навіть найдорожча техніка схильна до несправностей. Наприклад, котел може погано нагрівати воду або зовсім перестати це робити.

У цій статті ми розберемо найбільш ймовірні причини того, чому котел перестав гріти воду і батареї.

ВАЖЛИВО!

Нагадуємо також, що обслуговувати газове обладнання мають право тільки співробітники спеціалізованих організацій, які зможуть гарантувати безпеку проведення робіт. Самостійний ремонт категорично заборонений!

Чому котел не гріє воду

Найбільш часто подібні неполадки трапляються перед опалювальним сезоном, коли після довгого простою включають котел. Можливі два варіанти розвитку подій:

  • котел проходить автоматичну перевірку, запалюється, але погано гріє воду або взагалі не нагріває її;
  • котел просто не працює, батареї залишаються холодними.

Нагадуємо, в сучасних котлах опалення вбудована просунута автоматика, яка перед запуском проводить діагностику всіх вузлів приладу. Якщо несправність буде знайдена, то система безпеки припинить роботу котла, а номер помилки буде виведений на дисплей. Розшифрувати коди помилок ви можете за допомогою інструкції до пристрою.

Неправильно підібрана потужність котла

Дуже важливо, щоб котел був підібраний індивідуально під ваші потреби. Інакше можливі наступні проблеми.

  • Ситуація перша. Мала потужність котла не дозволяє нагрівати весь обсяг води. В цьому випадку прилад буде працювати постійно, але вода все одно не буде прогріватися до потрібної температури.
  • Ситуація друга. Обрана занадто потужна модель для невеликого обсягу теплоносія. В цьому випадку вода не буде остигати, в котел буде надходити все ще гаряча вода. У підсумку це призведе до постійного перегріву котла через що він буде «тактувати» - постійно включатися і вимикатися.

Перше, що можна зробити - налаштувати котел для оптимальної роботи, наприклад, зменшити тиск газу на вході або саму потужність приладу. Якщо це не допоможе, то доведеться або замінити котел, або перепроектувати систему опалення, наприклад, додати або прибрати радіатори.

Котел кипить, а батареї холодні

Отже, котел працює на повній потужності, а батареї залишаються холодними. У цьому випадку експерти рекомендують відразу перевірити роботу циркуляційного насоса. Після довго простою він може засмітитися або залипнути. Тоді нагрітий теплоносій буде накопичуватися в котлі, а не рухатись по трубах. Проблема легко вирішується простим промиванням насоса, або його заміною.

Засмітився теплообмінник

При підвищенні температури в воді розчиняються солі, які потім осідають на теплообміннику. Новоутворений накип знижує нагрів теплоносія (тепло просто не передається воді через шари твердих відкладень), тому котел хоч і працює, але вода в системі опалення все одно залишається холодною.

Можливий другий варіант: в результаті постійного згоряння палива на поверхні теплообмінника накопичується сажа. Через такий товстий шар вогонь перестає контактувати з поверхнею теплообмінника і просто не нагріває його. Через це вода залишається холодною.

Вирішити проблему можна прочистивши теплообмінник або замінивши його. Для цього можна скористатися спеціальними засобами очищення.

Недостатній тиск

Оптимальним тиск для приватних будинків вважається 1,5-2 атмосфери. Для багатоповерхових будинків він може доходити до 4 атмосфер. Якщо тиск газу на вході буде менше рекомендованого, котел просто не зможе нагрівати воду.

Обов'язково перевірте систему на наявність витоків: через недостатній обсяг рідини не створюється потрібний тиск. Перевірте всі фільтри, в тому числі і газовий. Якщо він забитий, тоді буде надходити недостатня кількість газу.

Перевірте настройки котла, можливо невірно налаштований редуктор тиску. Або була виконана неякісна врізка в газопровід: при роботах зробили отвір меншого розміру, ніж необхідно.

Як уникнути проблеми?

Уникнути несправностей можна, якщо дотримуватися кількох простих рекомендацій:

  • Обов'язково зверніться до професіоналів на етапі проектування котельні. Неправильно підібрана потужність котла або недостатній обсяг системи опалення негативно позначиться на роботі всього обладнання.
  • Довірте монтаж фахівцям. Якісні роботи по установці і підключенню котельного обладнання виключать більшість несправностей, які можуть виникнути при подальшій роботі. Крім того, це обов'язковий пункт для отримання гарантійного періоду від заводу-виробника.
  • Виконуйте регулярне обслуговування вашого обладнання. Раз на рік приїжджає майстер, який виконає діагностику вашого котла, прочистить всі вузли, проконтролює робочий тиск, відсутність витоків і виконає тестовий запуск.
  • Дотримуйтесь всі рекомендації виробника при експлуатації котельного обладнання. Уважно вивчіть інструкцію користувача для вашого обладнання. Виконуйте зазначені вимоги.
  • Довірте ремонт свого обладнання тільки майстрам спеціалізованих компаній. Пам'ятайте, що самостійний ремонт газового обладнання категорично заборонений! Крім того, якщо довірити роботи некваліфікованому фахівцю, є ймовірність, що котел взагалі вийде з ладу або буде створена аварійна ситуація.

Таким чином, ви не тільки продовжите безперебійну і безпечну роботу котла, але і не втратите гарантію на обладнання. А своєчасне вирішення проблем допоможе уникнути дорогого ремонту і заощадити ваші гроші.

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 097 813 27 29
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені