Очистка води з під крана. Чи потрібно?

Існує кілька факторів, що впливають на хімічний склад води кардинальним чином.

По-перше, є так звані фактори постійного порядку.

У різних місцях вода в водопровід надходить з різних джерел. В якихось містах вода подається з артезіанських свердловин, в інших - вода забирається з відкритих річок, водойм, як у Львові тощо.

У будь-якому випадку, перш ніж вода потече з крана в квартирі споживача, вона проходить складну багаторівневу очистку і процес знезараження.

Але, як показують дослідження хімічного складу вода, що виходить з-під крана не відповідає встановленим нормам. У ній міститься недостатня кількість мінеральних речовин, кисню і т.п., так необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Залізо, особливо хлор, знаходяться в надлишку. І в завершенні всього, в воді, яка витікає з-під крана, присутні механічні домішки, що не були видалені на очисних станціях, або потрапили в воду по шляху проходження до споживача.

Надлишок хлору в нашій воді обґрунтовується знезараженням води. Хлор - найкращий антисептик, до того ж найдешевший. Він найкраще вбиває мікроби і бактерії. Але в той же час, хлор - це отруйна речовина. Звичайно, випивши хлоровану воду з під крана, людина не помре. Але якщо її пити постійно, протягом багатьох років, то навряд чи це благотворно позначиться на вашому здоров'ї, особливо на роботі серцево-судинної системи. Аналогію можна провести з курінням - від однієї сигарети померти неможливо. Висновки робіть самі.

А що являють собою труби, по яких вода надходить у квартиру? Десятки кілометрів старих іржавих труб далеко неідеальні. Вода йде по ним вже після водоочисних заходів, збагачуючись механічними домішками і залізом. У разі аварії в труби можуть потрапити хвороботворні бактерії.

По-друге, є чинники тимчасового порядку. У весняний період вода в наші будинки надходить набагато гіршої якості, ніж в інші пори року. В чому справа? Тут необхідно згадати кілька моментів.

Протягом півроку - з листопада по березень - бруд накопичується на поверхні землі і нікуди не йде, тобто замерзає. Як тільки починається танення снігів, разом зі снігом бруд, який скупчився, починає проникати в грунт і у водойми. Сніг, який тане в містах, містить величезну кількість шкідливих хімічних сполук. Реагенти, якими обробляються наші дороги і тротуари в зимовий період, разом з талою водою проникають в грунт, змиваються у водойми, звідки потім вода надходить у водопровідні системи. Добрива, що застосовуються в сільському господарстві, що містять велику кількість пестицидів, в весняний період також проникають в грунт і у водойми разом з талою водою.

Таким чином, в весняний період водопровідні станції інтенсивніше очищають воду, в результаті чого вміст хлору в ній значно перевищує середньорічний вміст, також вода може бути мутного кольору і з запахом. Але все це не йде врозріз з гранично допустимими нормами.

Як же бути в даній ситуації? Найкращий вихід з неї - установка фільтрів. Існує величезна кількість видів фільтрів побутового призначення. Це елементарні глечики, насадки на кран, стаціонарні установки під раковину і т.д. Всі вони різні, але всі вони мають одну мету: в тій чи іншій мірі очищати воду, яка проходить через ни.

А який фільтр захочете собі поставити Ви - це залежить від Вас, від якості води в Вашому водопровідному крані, ну і, звичайно ж, від Вашого гаманця. Все хороше коштує недешево!

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 098 19 19 257
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені