Як заощадити на опаленні в будинку, квартирі. Основні способи

Опалення в будинку

Сьогодні ми хочемо розповісти реальні приклади того, як можна зменшити витрати на газ, електрику або інше тепло, яке необхідне для опалення будинку, дачі, квартири або приміщення різного призначення. Якщо у вас є вже готовий будинок - щомісячні платежі можна зменшити на 10 - 30%, а в деяких випадках ще більше.

Якщо ви будуєте будинок для себе і на етапі будівництва замислюєтеся про комунальні витрати, то при правильному будівництві, утепленні будинку, а також автоматизації системи опалення, витрати на енергоресурси можна зменшити на 50%.

Рівень щомісячних витрат на опалення будинку, квартири, дачі або будь-якого приміщення житлового та комерційного призначення залежить від:

  • Рівня утеплення будинку (тепловтрат будинку)
  • Температури нагріву приміщенні

Заощаджуємо на опаленні правильним утепленням будинку і зменшенням тепловтрат

Якщо ви бажаєте звести витрати на опалення будинку до мінімуму, то думати про це необхідно на етапі будівництва будинку. Економити на всьому і отримати теплий будинок не вийде. Також потрібно пам'ятати, що сьогодні для вас сума, наприклад, в 4 тись грн. на опалення будинку є не суттєвою, але при виході на пенсію чи зміні в економіці країни - така сума для сімейного бюджету може стати дуже суттєвою. Тому добре утеплненние стіни, дах і вікна - запорука низьких витрат на тепло. З досвіду опалення будинків, можемо сказати, що теплими виходять будинки побудовані з газобетону глибиною 300-400 мм з утеплювачем по зовнішній стіні 100 мм і плюс облицювальна цегла з вентзазором від утеплювача. У таких будинках тепловтрати набагато менше ніж 100 Вт на 1 метр кв. і в більшості випадків вистачає опалення тільки теплою підлогою.

Зменшення споживання газу, електрики та іншого тепла зменшенням температури повітря

Другим основним варіантом зменшення витрат на опалення є зменшення температури повітря приміщення. Давно доведено, що для нагріву будівлі на зайвий 1 гр. С, необхідно затратити на 6% енергоресурсів більше. Використовуючи цю залежність правильно, можна зменшити витрати на опалення мінімум на 20%. Нижче ми опишемо основні варіанти і приклади того, як це можна зробити. Але для початку почнемо з опису системи опалення без будь-якої автоматики.

Розглянемо типовий економний варіант опалення будинку. Найчастіше це опалення від двоконтурного котла з нагріванням приміщень від біметалевих радіаторів, на яких встановлені верхні і нижні теплорегулюючі вентилі, а в гіршому випадку звичайні кульові крани. У такій системі температура повітря в кімнатах і приміщеннях регулюється, по-перше, за допомогою температури теплоносія (непряме регулювання) і за допомогою ручних вентилів на радіаторах. У такій системі котел утримує обрану вами температуру теплоносія, наприклад 65 гр.С. і не важливо яка температура повітря в кімнатах. Ручні радіаторні вентилі найчастіше використовуються тільки для повного перекриття радіатора або зменшення загальної температури в приміщенні щодо інших кімнат, шляхом часткового закриття вентиля.

У реальності, щоб підтримувати температу в приміщенні на однаковому рівні, доводиться постійно крутити ручні вентилі, тому що змінюються умови на вулиці, сонце гріє, то не гріє, так і в середині будинку, кімнату можуть гріти і люди, і електро прилади. Зайвий перегрів житлових кімнат, вище 24-26 градусів призводить до зайвих витрат енергоресурсів, в виробничих приміщеннях температуру можна підтримувати ще нижче, і відповідно економія буде ще більше. Розглянемо випадки коли температуру не обов'язково підтримувати на звичайному рівні.

Коли можна зменшити температуру повітря в приміщенні

Найбільш великим проміжком часу в якому можна зменшити температуру в приміщенні - час відсутності мешканців або працівників. Для заміських будинків і дач це може бути весь робочий тиждень, для житлових будинків і квартир - час знаходження на роботі. В цей час, коли в будинку нікого немає, не обов'язково гріти будинок до 24-26 гр.С. Загальна економі може скласти від 10-15% для будинків з постійним проживанням та 50 і більше, для заміських дач.

 Багато напевно чули такий режим роботи як "нічний". У виробничих приміщення співробітники відсутні і тому знижувати температуру можна істотно, а в приватних будинках для комфортного сну можна зменшувати її на 2-3 градуси, або навіть більше, і за рахунок того, що ніч займає досить великий проміжок часу в добі - також можна економити непогані суми.

 Прилади для регулювання температури повітря в будинку

1. Кімнатний термостат

Найбільш доступний варіант регулювання температури повітря в кімнаті, приміщенні або всьому будинку. Термостат вимірює температуру повітря в приміщенні і в залежності від необхідної вами температури, замикає або розмикає свої контакти. До цих контактах можна підключити практично любо пристрій - котел, циркуляційний насос, сервопривід або інше. При досягненні необхідної температури кімнатний термостат розмикає свої контакти і відключає, наприклад, котел, в результатае будинок припиняє нагріватися. Це самий простий і доступний варіант регулювання температури в будинку (за показаннями термостата в основному приміщенні, нагрівається чи не весь будинок).

Якщо встановити термостати в кожній кімнаті, то можна регулювати температуру, в окремо взятому приміщенні. В цьому випадку термостату необхідно управляти не всім котлом, а окремими контурами управління, наприклад, сервоприводами на окремих контурах теплої підлоги і сервоприводами, встановленими на термостатичних вентилях радіаторів.

Крім того, існують термостати, які вимірюють і температуру повітря в приміщенні, і по провідному датчику - температури підлоги. У такого термостата кілька варіантів регулювання температури повітря і температури підлоги:

  • Регулювання по вбудованому температурному датчику
  • Регулювання по зовнішньому датчику (в комплекті)
  • Регулювання по вбудованому датчику з обмеженням температури по зовнішньому датчику

За способом підключення термостати поділяють на провідні і бездротові (радіо термостати). Другий варіант застосовується в приміщеннях з ремонтом, тобто немає можливості прокласти дроти від термостата до котла або іншого пристрою. Найбільш популярними радіотермостат на ринку є термостати Salus.

 За функціоналом кімнатні термостати поділяють на:

  • прості механічні, які підтримують задану температуру
  • електронні , підтримують задану температуру і показують на дисплеї поточну температуру і стан контактів
  • програмовані, в яких можна запрограмувати необхідну температуру на кожну годину, в будь-який з 7 днів тижня

2. Термостатичні головки

Термостатична головка - це датчик і виконавчий пристрій в одному приборі. Цей прилад встановлюється або безпосередньо на радіатор опалення з вбудованим термостатичним клапаном, або на термостатичний клапан, який встановлений перед радіатором.

Прилад складається з клапана і самої головки - термостата. Всередині останньої знаходиться герметична гофрована камера. Вона називається сильфоном. Ця камера наповнена особливою речовиною, яка при нагріванні розширюється певним чином.

При нагріванні рідини або газу в середині сильфона, обсяг її збільшується і система починає тиснути на шток термостатичного клапана, який в свою чергу перекриває подачу теплоносія в радіатор або інший прилад (контур теплої підлоги), при охолодженні відбувається зворотний процес.

Такий спосіб регулювання не ідеально точний, але в більшості випадків споживачів влаштовує рівень комфорту і обсяг зекономлених засобів. Такий спосіб регулювання температури в приміщенні є найдоступнішим.

 

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 098 19 19 257
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені