Як вибрати бойлер непрямого нагріву

бойлер непрямого нагріву

Бойлер непрямого нагріву - водонагрівач, основна функціональна особливість якого пов'язана з постійною і одночасною подачею гарячої води в приміщеннях промислового або житлового типу. Основна перевага використання таких систем можна наочно відчути на такому простому прикладі. Ви вирішили в будинку помити посуд, а Ваш чоловік - піти в душ.

Якщо у Вас немає бойлера непрямого нагріву, то Ви або відчуєте гостру нестачу води, або ж відчуєте значне зниження температурних показників. Цей же водонагрівач не приведе Вас до виникнення таких проблем. Крім того, в порівнянні з електронагрівачами, бойлери непрямого нагріву зможуть довести воду до потрібної температури за короткий проміжок часу.

Бойлер непрямого нагріву: будова і особливості

Бойлер непрямого нагріву містить великий бак у вигляді циліндра, що складається з таких основних частин як:

 • корпусна основа;
 • утеплювач;
 • термометр;
 • анод магнієвого типу;
 • теплообмінник.

Кожна зі складових виконує ту чи іншу функцію - так, завдяки термометру відбувається контроль температури в баку; теплообмінник сприяє рівномірному нагріванню води, а магнієвий анод оберігає бак від корозії. Утеплювач, який розташований між баком і корпусом, зберігає коефіцієнт тепловтрат на рівні 3-4 ° С на добу.

Усередині водонагрівач непрямого нагріву може мати декілька теплообмінників - їх кількість може навіть досягати 8 штук, завдяки яким стає можливим контролювати потужність самого бойлера.

До основних переваг таких систем (на відміну від водонагрівачів проточного виду) слід віднести такі:

 • можливість нагріву величезної кількості води;
 • наявність функціональної можливості одночасної подачі гарячої води;
 • низька собівартість води без використання додаткових джерел енергії;
 • використання альтернативних теплових джерел як, наприклад, газ, електрика тощо.

Критерії вибору бойлерів непрямого нагріву

При виборі бойлерів слід звернути увагу на такі основні характеристики:

 • ємність самого бойлера;
 • матеріал, з якого зроблений змійовик;
 • покриття бака;
 • матеріал, який використовується для утеплювача.

Конкретизуємо вищесказане

Для покупки бойлера ви повинні знати кількість потребуючих в гарячій воді людей, а також приблизну кількість води (у літрах), яку ви будете витрачати щодня. Від цього і буде залежати обсяг бойлера, тобто його ємність.

При виборі такого водонагрівача слід звернути увагу на змійовик. Бажано купувати моделі зі знімним змійовиком, адже його можна періодично очищати від бруду, який накопичився. Дешеві бойлери мають змійовики, виготовлені зі сталі. Для знімних же пристроїв використовується більш високоякісна латунь.

Не рекомендуємо економити і на такому елементі в конструкції бойлера як покриття бака. Часто в дешевих моделях використовують склокераміку або емаль. Такі матеріали не будуть охороняти від корозії, тому в якості покриття слід використовувати більш високонадійну нержавіючу сталь. Термін експлуатації сталевого покриття буде безсумнівно вище, ніж керамічних або емалевих моделей.

І один з важливих критеріїв, який слід врахувати при виборі бойлера - матеріал утеплювача. Рекомендовано використовувати поліуретанові вироби, оскільки при цьому мінімізуються теплові втрати з бака. Поролонові ж утеплювачі - ненадійні і непрактичні.

Віддаючи переваги бойлерам непрямого нагріву відомих брендів таких як Hajdu, Drazice, Wester, Bosch ви отримуєте високоякісну і надійну продукцію, яка прослужить вам довгий час.

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 098 19 19 257
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені