Використання мідних труб для опалення: переваги

Все, що стосується опалення, завжди викликає безліч суперечок і додаткових питань. Це відбувається тому, що кількість різних варіантів теплоносіїв і приладів зростає з кожним роком, і всі вони по-своєму цікаві і примітні.

Однак прихильність до традиційності ніколи ще не підводила. А що може бути надійніше, ніж стара і добра мідь, яка здавна славиться легкістю в обробці і теплопровідними якостями.

Звичайно, сталеві чи полімерні труби набагато звичніші, і багатьом здається, що вони міцніші і довговічніші, ніж мідь. Але тут варто би мовити, що термін використання мідних труб досягає 100 років, а при взаємодії з киснем цей матеріал не окислюється.

Однією з головних особливостей міді є її гнучкість, яка полегшує складання мідних труб, але одночасно вимагає їх кращого з'єднання і закріплення.

Крім цього, мідь - досить м'який матеріал, що володіє високою повзучістю, тобто під впливом високих температур він здатний незначно деформуватися.

Установка мідної системи опалення під силу тільки фахівцеві, адже для правильного монтажу необхідно досконале знання таких процесів, як капілярний фітінг або прес-фітинг, а також безліч різного інструменту.

Всі ці характеристики міді змушують дуже уважно і ретельно підходити до виробництва і монтажу систем з мідних труб. Але не варто відразу лякатися - переваги використання даного матеріалу перекривають всі його особливості і недоліки.

Переваги міді в опаленні

Застосування міді в виготовленні опалювальних або водопровідних труб отримало своє поширення досить давно. Але останнім часом полиці магазинів буквально заставлені металопластиковими виробами, які витіснили мідну продукцію. І дуже шкода, адже мідні труби мають масу переваг.

  • Високий коефіцієнт теплопровідності міді - це одна з головних її переваг. Цей показник досягає значення 335 ккал / м · год · град, що в 4 рази вище, ніж у сталі.
  • Завдяки низькій величині шорсткості, труби з міді володіють більшою пропускною здатність, ніж подібні вироби з інших матеріалів. Це дозволяє робити мідні магістралі меншого діаметру і економити на витратах сировини.
  • Тепловий коефіцієнт лінійного розширення мідних труб в 6-8 разів менше, ніж у металопластикових, тобто теплоносій не порушить первинні розміри виробу з міді.
  • Мідь на 100% не пропускає ніякі гази.
  • Висока пластичність Сu забезпечує цілісність труб в разі їх заморожування в заповненому стані. Це означає, що звичні для багатьох страхи про руйнування системи з водою можуть розсіятися.
  • Мідь має знезаражувальні властивості, тобто вода всередині труби буде чистою і не завдаватиме зайвої шкоди поверхні.
  • Багато хто впевнений, що мідні труби будуть дуже важкими і громіздкими, проте це не так. Висока пластичність міді дозволяє робити вироби з тонкими стінками, що значно полегшує їх вагу.
  • Взаємодія з водою не буде для мідної труби катастрофічним, якщо до її складу додати певну кількість фосфору. Такі вироби мають маркування EN 1057 і можуть безболісно використовуватися як для опалювальних систем, так і для водопроводу.
  • Зовнішня краса труб теж грає велику роль при їх виборі. Мідь - естетичний і приємний для ока матеріал, який не вимагає додаткової обробки або фарбування. Більш того, мідні труби не втрачають зовнішньої привабливості з часом.
  • Вартість мідної труби, звичайно, трохи вища, ніж сталі, але при грамотному монтажі та експлуатації мідні труби будуть служити довго і безвідмовно, а інтер'єр будинку з такою системою стане більш оригінальним і цікавим.

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 098 19 19 257
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені