Основні критерії вибору газового котла

Основні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котлаОсновні критерії вибору газового котла

З яких матеріалів виготовляють котли

Тут головне - доцільність. У традиційних настінних котлах основний матеріал теплообмінника - мідь (мова не йде про конденсаційнe технікe). І хоч сама мідь не надто дешевий матеріал, очевидні ї переваги - висока теплопередача, компактність, мала вага і хороша ціна за рахунок невеликої матеріаломісткості в порівнянні з чавуном і нержавійкою.

Багато виробників замість міді використовують високоякісну нержавіючу сталь.

Чавунні котли, як правило, підлогові. Вони відрізняються довговічністю і не бояться корозії. Коли ми говоримо про мідний теплообмінник, ми повинні розуміти, що термін життя котла становить 10-15 років, термін служби чавуну - 20 - 25 років , а то і більше. Єдине, до чого вразливий чавун - до перепадів температур (так званий термічний шок). Існують спеціальні методи, які виключають потрапляння холодного теплоносія з обратки на вже розігрітий до високої температури теплообмінник.

Сталеві теплообмінники не бояться перепадів температур, але схильні до корозії. У побутовому сегменті, очевидні переваги міді і чавуну.

Який котел вибрати для економної витрати газу?

Економний котел - це сучасний котел з електричним розпалом, оснащений погодозалежною автоматикою і кімнатним термостатом, а ще краще, якщо це програмований кімнатний термостат. Ця автоматизація забезпечує до 30% економії газу за сезон.

В Україні не тільки кінцеві покупці, але навіть фахівці недооцінюють сучасні системи автоматизації з програмуванням. Якщо запрограмувати добу і дні тижня за індивідуальною програмою, по якій під час вашої відсутності котел буде підтримувати, наприклад, 16 гр.С, а ввечері, коли ви приходите з роботи, - 22 гр.С, то ви реально заощадите сотні кубометрів газу за опалювальний сезон.

Як економічний варіант можна розглядати конденсаційні котли, у яких ККД вищий ніж у звичайних. Максимальна економія досягається при низькотемпературному режимі, наприклад, 50/30 (температура теплоносія на подачі з котла 50, в зворотному трубопроводі 30 гр.С). Але для роботи в такому режимі, радіаторів необхідно як мінімум в 2 рази більше. Тому комбінація тепла підлога + конденсаційний котел - найбільш ефективна.

Погодозалежна автоматика і датчик вуличної температури

"Чи потрібна вона мені, та й чи є від неї вигода?" - задають багато собі питання при покупці газового котла. Так, наприклад, майже у всіх котлів Baxi, погодозалежна автоматика (компенсація за вуличній температурі) входить з стандартний комплект котла, і для того, щоб нею скористатися - необхідно лише придбати датчик вуличної температури і налаштувати котел.

При роботі в такому режимі котел автоматично буде знижувати температуру теплоносія (радіаторів) при підвищенні температури на вулиці, або навпаки. Тобто виключається такий ефект, як в міських квартирах - на вулиці вже тепло, а можливо навіть і весна вже прийшла, а радіатори як і раніше, як і при -30 ° С, гріють "по-повному". За рахунок постійного регулювання і з'являється економія газу, і вартість датчика окупається менше ніж сезон.

Як правильно розрахувати потужність двоконтурного котла.

Тут відповідь однозначна - спочатку потрібно розрахувати тепловтрати приміщення, а вже потім виходячи з них підбирати обладнання.

Щоб дізнатися тепловтрати, можна скористатися методикою розрахунку за укрупненими показниками, коли береться 1 кВт на 10 м.кв. опалювальної площі з урахуванням стандартних стель до 3 м. Однак такий розрахунок буде зразковим і без урахування необхідної потужності на підігрів гарячої питної води ГВП.

Найбільш правильний метод - зробити теплотехнічний розрахунок всіх огороджувальних конструкцій, стін, вікон, стель за методикою даної в СНіП.

При цьому необхідно пам'ятати наступне. У більшості випадків при опаленні будинків і квартир площею до 200 м.кв. і при використанні котла з проточними теплообмінниками ГВС підбір максимальної потужності здійснюється за потребами гарячого водопостачання, а не опалення. Саме тому потужність котла з проточним теплообмінником зазвичай становить 24 або 31 кВт.

Які помилки можуть привести до неправильно працюючої системі опалення.

При відсутності гідравлічного розрахунку ви ризикуєте отримати промерзлий підвал, або інше приміщення, брак гарячої води або надходження її не на всі поверхи, спеку в одних приміщеннях і брак опалення в інших.

Найбільш часто зустрічається помилка - неправильний розрахунок гідравліки системи, коли неправильно підбирають діаметр труб і циркуляційний насос.

Нерідко помиляються в тепловому розрахунку або виборі опалювального обладнання. Так, не всі знають, що якщо взяти номінальну потужність опалювального приладу, то передбачається, що прилад буде підключений за оптимальною схемою, де гаряча вода - зверху, а холодна - знизу. Через радіатор повинна завжди йти циркуляція певної кількості гарячої води, і опалювальний прилад не повинен ховатися в нішах.

Максимальна потужність опалювального приладу (радіатора) вказується, як правило, при подачі на нього теплоносія з температурою 95 гр.С., при подачі на нього теплоносія з температурою 70 гр.С. знижує його потужність практично в 2 рази.

Якщо ви хочете монтувати труби системи опалення за допомогою пластиків (поліпропілен, металопластик, зшитий поліетилен і д.р.), то потрібно враховувати, що при температурі теплоносія від 75 до 90 гр.С. (побутові котли видають не більше 90 гр.С), пластик починає дуже швидко старіти. Тому при роботі системи опалення з розрахунковою температурою до 75 гр.С. необхідно збільшити кількість секцій радіаторів (потужність радіаторів).

Чи можна котел підключати до газового балона.

Багато котлів можуть працювати на зрідженому газі, якщо купити для них комплект спеціальних форсунок. Основні моменти, про які необхідно пам'ятати: поміняти форсунки і переобладнати котел. Налаштувати проектор повинен фахівець.

Якщо мова йде про газові балони, треба врахувати, що з кожного балона не рекомендується знімати більше 10 кВт , інакше може статися обмерзання балона і газового редуктора. Наприклад, при установці котла на 24 кВт краще поставити три балони паралельно. Також не можна забувати, що для опалення будинку, наприклад, в 150 м.кв. одного 50-літрового балона взимку буде вистачати на один-два дні . Не можна також забувати, що такі балони не можна встановлювати в підвальних приміщеннях, так як скраплений газ важчий за повітря.

Монтаж систем опалення "Під ключ" у Львові та Львівській області
тел.: +38 098 19 19 257
e-mail: opalennya.lv@gmail.com
Copyright © 2021. Усі права захищені